“Atiker’in ana iştigal konusu oto yakıt sistemleridir”

4 Haziran 2012 Pazartesi

 Antalya’da düzenlenen Atiker Bayi Toplantısında  konuşan  Ömer Atiker, ayakkabıcılığın kendileri için dede mesleği olduğunu, alternatif yakıt sistemleri  haricinde Atiker yatırımları hakkında kimsenin farklı anlamlar aramaması gerektiğini söyledi.

Geçtiğimiz Mart ayının sonunda Atiker  bayileri Antalya Belek’de 4. Geleneksel Bayiler Toplantısını gerçekleştirerek 2011 yılının değerlendirmesini yaptılar. Atiker’in Türkiye genelindeki 575 bayisinin katıldığı ve üç gün süren toplantıda, bayilerin ürünler ve hizmetlerle ilgili istek, öneri ve beklentileri görüşüldü. Aynı zamanda  geleceğe yönelik strateji ve hedefler gözden geçirildi.

Programın açılışında konuşan Atiker Şirketler Grubu Genel Müdürü Ömer Atiker, ana çalışma alanlarının oto yakıt sistemleri olduğunu ancak uluslararası Atiker markasının yeni ürünlerde görülebileceğini vurguladı. Atiker, “Bilindiği gibi, uluslararası piyasalarda başarılı olmanın yolu dünya markaları yaratabilmekten geçiyor. 40 yılı aşkın sürede dünya markası haline getirdiğimiz Atiker markasını ulusal ve uluslararası piyasalara sunacağımız farklı ürünler üzerinde kullanmayı planlıyoruz. Ayakkabı, Atiker markasının kullanıldığı, yakıt sistemi dışındaki ilk tüketici ürünü. Ancak, müşterilerimiz Atiker markasını önümüzdeki yıllarda gerek yatırım malı gerekse tüketici ürünü kategorisindeki farklı ürünler üzerinde görmeye hazır olsunlar. Atiker Ayakkabı, bu türden yatırımlarımızın yeni bir halkası. Ayakkabıcılık bize dedemizden miras kalan bir meslek.  Dedem ömrünü, babam ise meslek hayatının bir bölümünü kundura üretiminde geçirmiş. Bu nedenle, Atiker Ayakkabının yatırım kararında sevgili babam Mehmet Ali Atiker’in önemli payı var” dedi. 

Yakıt sistemleri konusunda dünyadaki gelişmeleri takip ettiklerini ifade eden Atiker, “Kimse yakıt sistemleri alanının dışında yaptığımız yatırımlara farklı anlamlar yüklemesin. Atiker’in ana iştigal konusu oto yakıt sistemleridir. Bu tercihte en küçük bir sapmamız yoktur. Önümüzdeki yıllarda enerji alanında yeni yatırımlara girişebileceğimizin konusunu burada ifade etmekte yarar görüyorum. Yaptığımız araştırmalarda LPG, CNG ve LNG yakıt sistemlerinin uzun süre güncelliğini koruyacağı sonucuna vardık. Ürettiğimiz ürünlerle ilgili piyasalarda meydana gelen gelişmeleri dikkatle izliyoruz. Petrole alternatif olacak yeni yakıtlar ve enerji kaynakları ile ilgili bir proje portföyü oluşturduk. Bu konuda, üretim ve yatırım yapmak üzere teknik araştırmalarımız ve uluslararası düzeyde görüşmelerimiz devam ediyor” şeklinde konuştu.

Atiker markalı ürünün kullanıldığı araçlara sigorta yapma konusunda çalışma başlattıklarını açıklayan Ömer Atiker, gelecek yıl doğalgaz dönüşüm sistemlerinin araçlarda kullanılmaya başlanması için de arge çalışmalarının hızla devam ettiğini sözlerine ekledi.

 

scroll up
WhatsApp Destek