• 0546 657 92 57

Lpg'li Araç Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lpg'li Araç Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Otogaz dönüşümü sonrası uzun ömürlü, güvenli kullanım ve sürekli doğru oranda tasarruf sağlamak için dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmakta. Bu konuda hassasiyet gösterilecek hususları maddeler halinde değerlendirdik.

  1.  Doğru montaj ve kit seçimi sonrasında dahi aracımızın LPG'de düzgün çalışması benzinde düzgün çalışmasına bağlıdır. LPG Dönüşümü sonrasında aracın periyodik bakımlarının aksatılması son derece yanlıştır,  LPG Dönüşümü sonrasında aracımızın periyodik bakımlarını aksatmadan devam etmeliyiz.
  2. Enjeksiyonlu araçlara takılan dönüşüm kitleri önce benzin ile çalışacak şekilde programlanmakta soğutma suyunun ayarlanan ısıya gelmesi sonrası gaza geçmektedir. Öncelikle bu sebepten aracımızda benzin bulunmalı ve benzin seviyesinin benzin pompasının zarar görmemesi için çeyrek deponun üzerinde olması gerekmekte. 
  3. LPG alımı yaparken kesinlikle daha fazla gaz alması için araç veya tank sallanmamalıdır. Tankların %20 lik emniyet payı var gazın sıcakta  genleşmesi düşünülerek bu pay bırakılmaktadır. müdahele ile bu emniyet payını azaltmak veya sallayarak fazla gaz alımını sağlamak tehlikeli bir durumdur.
  4. Düzenli olarak lpg filtresinin değişmesi, hortumların durumunun kontrol edilmesi ve bağlantı noktalarının sızdırma durumunu kontrol ettirmek için 10.000 km de bir servise giderek bakım yaptırılmalıdır. Bakımının aksatılması enjektör arızasına sebebiyet vereceğinden dikkat edilmesi gereken bir konudur.
  5. Lpg alımı yaparken güvenilir istasyon şeçimi yaparak uygun olana gidilmeli. Güvenilir olmayan istasyonlardan gaz almak sisteme zarar verebilir bunun bilincide olarak seçim yapılmalı.
  6. Dolum ağzının zarar görüp bozulmaması için kapağının takılı olmasına özen gösterilmeli.
  7. Belli periyotlarda yakıt hesabı yapılmalı, yakıtın artması durumunda servise giderek kaçak ve ayar kontrolü yapılmalıdır.
Etiketler
lpg,otogaz-donusum,donusum-sonrası,lpg-taktirdiktan-sonra,otogaz-dikkat-edilmesi-gerekenler,otogaz-bakim,otogaz-tamir,filtre-değişim,seyrantepe-otogaz,maslak-otogaz
scroll up
WhatsApp Destek