Prins Direct Liqui Max Türkiye’de

2 Temmuz 2012 Pazartesi

                                                    

 

 

 

Prins Direct Liqui Max Türkiye’de

 

Prins’in Direct Liqui Max sistemi, şimdi de Türkiye’de. Direct Liqui Max sistemi, Prins kalitesinin yanı sıra motor üzerinde hiçbir tadilat gerektirmemesi ve sunduğu yüksek performans ile öne çıkıyor.

 

Motor üzerinde delme ve tadilat işlemi gerektirmeden LPG dönüşümünü gerçekleştirmeye olanak sağlayarak yeni bir devir başlatan Prins Direct Liqui Max sistemi yoğun ilgi görüyor. LPG’yi motora sıvı olarak aktardığı için aracın performansını da yükselten Direct Liqui Max ile sürücüler, benzin ile LPG’li kullanım arasındaki farkı anlamıyor, ekonomik ve daha çevreci yakıt çözümüne kavuşuyor.

 

Tadilat gerektirmiyor

 

Aracın standart yakıt sistemi ile uyum içinde çalışan Direct Liqui Max, direkt enjeksiyonlu (yakıtın, manifold yerine yüksek basınç altında silindirin içine enjekte edilmesi) motorlar için dizayn edildi. Direct Liqui Max sistemi; modifiye edilmiş yüksek basınç yakıt pompası ile, sıvı LPG’yi yüksek basınç altında silindirin içine enjekte etmek üzere benzin sisteminin yakıt enjektörlerini kullanıyor. Böylece, sistem montajı sırasında, emme manifoldunun delinmesine gerek kalmıyor. Ayrıca orjinal benzin enjeksiyonu ile eşdeğer teknolojide olan sistem, mevcut elektronik düzen ve bileşenlerden de maksimum derecede faydalanmayı sağlıyor.

 

Her araca özel sistem

 

Direct Liqui Max sistemi, taşıdığı teknolojik özellikler açısından dünyada ilk olmasının yanı sıra Türkiye’de sipariş sistemi ile “her araca özel olarak uygulanacak olması” dolayısıyla da bir ilki gerçekleştiriyor. Bu üstün sistemi aracına monte ettirmek isteyen araç sahipleri, yetkili Prins bayilerini ziyaret ederek sipariş verebiliyorlar. Böylece Hollanda’da her aracın teknik özelliklerine göre geliştirilen ve üretilen özel Direct Liqui Max sisteminin montajı Türkiye’de gerçekleştiriliyor. Bu sistemle aynı zamanda, farklı marka ve modellerde oluşabilecek sorunlar da ortadan kaldırılmış oluyor. Türkiye genelinde yaklaşık 150 adet yetkili bayisi ile ve İpragaz güvencesi ile hizmet veren Prins, “tailor made” denilen bu sipariş sistemi ile; araca özel geliştirilen kitler ile otogaz dönüşümünü gerçekleştiriyor.

 

 

Dünyada Prins Teknolojisi

 

Araçlarda, 4, 5, 6 ve 8 silindir, turbo ve kompresörlü motorlara başarı ile uygulanan Prins otogaz sistemleri, özellikle üst sınıf araç kullanıcıları tarafından tercih ediliyor. 25 yılı aşkın tecrübesiyle müşteri memnuniyetini ön planda tutan Prins, bu süreçte kullanıcısı tarafından da takdir edilen ve beğeni toplayan bir marka olma özelliğini koruyor. Dünyanın en büyük LPG/CNG sistemleri üreticileri arasında yer alan Prins, farklı ülkelerde, Honda, Ford, Chrysler, Jeep, Toyota, Volkswagen ve Volvo gibi önemli otomotiv markalarının fabrika çıkışlı LPG ve CNG’li araçları için kitler üretiyor.

  

scroll up
WhatsApp Destek