Türkiye’nin dünya markası EVAS

2 Temmuz 2012 Pazartesi

                                                                                              

Türkiye’nin dünya markası EVAS

 

 

 

 

EVAS, basınçlı kap üretimindeki yarım asra ulaşan tecrübesi ve yüksek standartları ile; silindir ve simit oto tank pazarında da fark yaratmaya devam ediyor. Türkiye’nin dünya markası EVAS, pazarın talepleri doğrultusunda farklı hacim ve boyutlarda, ödünsüz kalite anlayışıyla ürettiği otogaz tankları tüketicinin kullanımına sunuyor.

 

1963 yılında kurulan EVAS, LPG tüp üretim sektöründeki 49 yıllık birikimi ve uluslararası başarıları ile otogaz tank pazarında da kalite ve güvenilirliğin buluştuğu marka oldu. EVAS, üstün teknolojisi, ödünsüz kalite yaklaşımı, 32 litreden 120 litreye kadar silindirik ve simit oto tanklarını içeren zengin ürün çeşitliliği ile tüm ihtiyaçlara yüksek standartlarda çözümler sunuyor.

 

Kalite ve sağlamlık güvence altında

 

Ürünlerinin güvenliği üzerinde etkisi olabilecek her etkeni büyük bir titizlikle inceleyen EVAS, modern laboratuarında gerekli tüm testleri, analizleri, uzman personeli ve bilgisayar kontrollü cihazlarıyla gerçekleştiriyor. Güvenliği etkileyen en önemli etkenlerden biri olan çelik sac malzemeler, EN 10120 Avrupa standartlarına uygunluğu, sertifika ve laboratuar testleri sonucu kanıtladıktan sonra üretime alınıyor. Üretilen her bir tankın, çalışma ömrü boyunca karşılaşacağı basıncın yaklaşık 2 katı olan 30 bar ile hidrostatik sızdırmazlık testi yapılıyor.

 

Üretimin her aşaması test ediliyor

 

EVAS üretiminin her aşamasında; operasyonlar ve malzemeler, kontrol planları dahilinde, tecrübeli personel ile birlikte kalite kontrol teknisyenleri tarafından da kontrol edilerek, ürün kalitesi aralıksız denetim altında tutuluyor. Üretilen tanklar arasından rastgele seçilen numuneler, yüksek standart yaklaşımı doğrultusunda EVAS laboratuarında tahribatlı testlere tabi tutuluyor. Bu uygulamada; regülasyona uygun olarak her 200 tanktan ikisi rastgele seçiliyor. Bu tanklardan biri, kontrollü patlatma testine tabi tutuluyor. Diğer tanktan alınan numuneler üzerinde ise; çekme, bükme, uzama, makro analizi, mikro analizi ve kristal yapı kontrolü gibi çeşitli testler gerçekleştiriliyor. Korozyondan korunmaları amacıyla çok özel bir koruma işlemine tabii tutulan tanklar, farklı yöntemlerle temizlenerek, korozyon dayanımı yüksek özel toz boya ile kaplanıyor.

 

scroll up
WhatsApp Destek