Zeytinburnu'nda bina çöktü

8 Şubat 2017 Çarşamba

 

 

İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde 7 katlı boş bir bina çöktü. Olayda 2 kişi hayatını kaybetti, 5 kişi de yaralandı.

İstanbul'un Zeytinburnu İlçesi Beştelsiz Mahallesi Rauf Denktaş Caddesi üzerinde 2 yıl önce depreme dayanıksız raporu verildiği gerekçesiyle belediye tarafından boşaltılan 7 katlı bina çöktü. Son dakika haberine göre altında ATM'ler de bulunan bina yoldan geçenlerin üzerine devrildi. Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edilirken kaldırımda yürürken enkazın altında kaldığı belirtilen Mehmet Akbaş (60) ve  Mehmet Özdener (5) hayatını kaybetti.

Zeytinburnu Kaymakamı Ali Taşkın Balaban 5 kişinin de yaralandığını açıkladı. Enkaz altında başka kişilerin de olabileceği belirtilirken arama kutarma ekipleri çalışma başlattı. Çöken 56 daireli binaya depereme dayanıksız raporu verildiği ve 2 yıl önce belediye tarafından boşaltıldığı belirtildi.

VALİ ŞAHİN: 21 BİNA TAHLİYE EDİLDİ

İstanbul Valisi Şahin yaptığı açıklamada zeytinburnu'ndaki göçükte 2 kişinin öldüğünü,  17 kişinin yaralandığını bildirdi. 

Şahin: "Binanın yıkımı veya yapımıyla ilgili binadakilerin mutabakat sağlamamasından dolayı bina bugüne kadar gelmiş ve yıkılamamıştır. Şimdi, 21 bina çevresindeki 21 bina tahliye edildi ve orada oturan vatandaşlarımız bizim kamu misafirhanelerimize veya akrabalarınını yanlarına yerleştirildiler. Bundan sonra daha detaylı çalışmalar arkadaşlarımız tarafından gerçekleştirilecek. " dedi. 

 

 

Yorumlar
Yorumunu bırak
Yorum başlığı:
Yorum:  
Kayıtlanılmadı
Oluşturulma zamanı: 29.3.2017 19:11
What a joy to find s
What a joy to find soenmoe else who thinks this way.
Kayıtlanılmadı
Oluşturulma zamanı: 14.4.2017 03:08
Your post has moved
Your post has moved the debate <a href="http://cciwgmqkfeh.com">fowrdra.</a> Thanks for sharing!
Kayıtlanılmadı
Oluşturulma zamanı: 15.4.2017 01:36
You have the monopol
You have the monopoly on useful infnrmatioo-aren't monopolies illegal? ;) http://zhqvjjfvsh.com [url=http://ljrebyt.com]ljrebyt[/url] [link=http://royuwymmoi.com]royuwymmoi[/link]
Kayıtlanılmadı
Oluşturulma zamanı: 15.4.2017 20:15
You've <a href="http
You've <a href="http://xzagdpfqqk.com">imprsseed</a> us all with that posting!
Kayıtlanılmadı
Oluşturulma zamanı: 16.4.2017 11:58
This is a neat sumra
This is a neat sumramy. Thanks for sharing! http://zifcvmyvix.com [url=http://nimnqnnmu.com]nimnqnnmu[/url] [link=http://kjijgydbj.com]kjijgydbj[/link]
scroll up
WhatsApp Destek